Články


Pripravili sme pre vás poučné články na tému Proti akné. Naučíte sa v nich ako na akné, ako proti vyrážkam efektívne bojovať a ako ich maximálne eliminovať aj za pomoci rôznych trikov či domácich receptov a správnej životosprávy.


Otázky odpovede akné

Otázky a odpovede o akné

Zostavili sme pre vás zoznam „Otázky a odpovede o akné“, ktoré vás trápili najviac. Všetky z týchto odpovedí sú ešte podrobnejšie popísané v samostatných článkoch o akné na blogu. Čo spôsobuje akné? V prvom rade je to hormonálna nerovnováha v tele, preto sa akné objavuje hlavne v čase dospievania. Potom životospráva, nedostatočná starostlivosť o problematickú… Čítať viac »

Ako zakryť akné

Ako zakryť akné

Výrazné a neustupujúce akné znepríjemňuje každodenný život mužom aj ženám. Predovšetkým, ak vykonávajú profesiu, pri ktorej je dôležitý reprezentatívny vzhľad. Nehovoriac o samotnej frustrácii zo svojho vzhľadu. Preto sú skôr či neskôr ľudia trpiaci na akné postavení pred otázku – ako zakryť akné? Akné je výrazným narušením pokožky, mení jeho textúru a nie je výnimočné,… Čítať viac »

Zložky kozmetiky spôsobujúce akné

Zložky kozmetiky spôsobujúce akné

Prečítajte si zoznam ingrediencií na vašom obľúbenom dennom kréme. Koľko položiek poznáte? Viete, aké sú ich účinky? Viete, aké sú ich nežiaduce účinky? V dnešnej dobe trh ponúka tak obrovské množstvo kozmetických výrobkov, že v tomto množstve sa strácame a už vôbec nedokážeme rozlišovať, čo všetko naša kozmetika obsahuje.   Akné môže spôsobovať množstvo faktorov,… Čítať viac »

Akné v puberte

Akné v puberte

Akné v čase dospievania potrápilo mnohých z nás. Hormonálne zmeny v organizme, ktoré stoja najčastejšie za týmto problémom v puberte, si s nami robia čo chcú a neušetria dokonca ani mladých mužov. Prirátajme k tomu ešte fakt, že v puberte sme na svoj vzhľad citlivejší a veľká frustrácia z akné je na svete. Je podstatné… Čítať viac »

Akné u mužov

Akné u mužov

Akné u mužov sa mierne odlišuje od akné, s ktorým sa trápia ženy. Muži nemávajú akné spôsobené hormonálnou nerovnováhou – toto akné sa u nich objavuje len v období dospievania približne do 20. roku života. Ich pokožka je hrubšia a produkuje takmer 2 krát viac mazu. U mužov je riziko vzniku akné o 50% nižšie… Čítať viac »

najlepší krém proti akné

Najlepší krém na akné

Na účinný boj proti akné je nevyhnutné využiť kombináciu rôznych pravidiel, techník a prípravkov. Po upravení stravy a životného štýlu je na rade zamerať sa na správnu starostlivosť o pleť a výber vhodných prípravkov. Aj správne používanie týchto prípravkov je kľúčové v boji proti akné. Ideálne je však nájsť ten správny a rovno najlepší krém… Čítať viac »

ako sa zbaviť akné a ako na akné

Ako sa zbaviť akné

Akné je jedno z najčastejších kožných ochorení, ktoré postihuje predovšetkým mladých ľudí v dospievaní, ale výnimočné nie je ani v dospelosti. Spôsobuje ho nadmerná tvorba kožného mazu. Ak aj vás trápi tento nepríjemný kožný problém, prečítajte si náš článok o tom, ako sa zbaviť akné.   Ako na akné   Prvým krokom liečenia akné je… Čítať viac »

ako vyliečiť akné

Čo pomáha na akné

Takmer 80% ľudí počas svojho života aspoň raz bojuje s nepríjemnou kožnou chorobou – akné. V nasledujúcich bodoch sa dozviete, čomu sa vyhnúť a naopak, čo vyhľadávať, ak sa chcete zbaviť akné. Poradíme vám čo pomáha na akné a ak sa našich rád budete držať, problémy s akné budú určite miernejšie.   Čomu sa vyhýbať… Čítať viac »

dermatologický slovník

Dermatologický slovník

Vyznať sa v niektorých odborných termínoch, ktoré sa používajú v dermatológii je niekedy zložité. Preto sme vám priniesli zoznam slov, s ktorými sa môžete stretnúť u svojej kozmetičky a v ktorých je užitočné mať prehľad ak máte problematickú pleť a využíva teda odborné ošetrenie. Dermatologický slovník vám pomôže zorientovať sa vo svete starostlivosti o pleť…. Čítať viac »

Hĺbkové čistenie pleti

Hĺbkové čistenie pleti

Naša pokožka je vonkajšou vrstvou tela a má za úlohu chrániť nás pred nepriaznivými vplyvmi okolia – napr. pred slnečným žiarením, nečistotami či poranením. Preto by sme jej udržiavaniu mali venovať náležitú pozornosť. Hĺbkové čistenie pleti je vhodným prostriedkom starostlivosti o aknóznu pokožku. Čistenie pleti každý deň je samozrejmosťou, ale často zabúdame na hĺbkovejší zásah… Čítať viac »

Zvláštne druhy akné

Zvláštne druhy akné

Okrem bežného akné v spojení s ľahšími alebo ťažšími formami existujú aj ďalšie druhy s ktorým sa stretáva malá populácia ľudí. Tieto zvláštne druhy väčšinou vznikajú kvôli vnútorným problémom nášho tela. Ak sa takéto akné prejaví, signalizuje, že niečo nie je v našom tele v poriadku.   Neobvyklé formy akné   Jedna z takýchto foriem je Acne fulminans. Človek sa cíti… Čítať viac »

Voľnopredajné lieky akné

Voľne dostupné lieky na akné

Akné je problémom veľkého množstva ľudí, ale každý to rieši iným spôsobom. Tam, kde domáca medicína nefunguje, je riešenie ukryté v antibiotikách. Ak chceme antibiotiká proti akné, tak je potrebné zájsť k odborníkovi, ktorý tieto lieky predpíše. Bez predpisu je ťažšie zohnať lieky, ktoré majú takisto rovnaké účinky a silu bojovať proti akné ako antibiotiká. Trh je však… Čítať viac »

Spôsobujeme si akné sami

Spôsobujeme si akné sami?

Akné je problémom rovnako tak u mužov ako aj u žien. Keď zbadáme, že sa objaví, tak nám nie je všetko jedno. Ťažko povedať, či je jednoduchšie zbaviť sa ho v lete alebo v zimných mesiacoch, ale záleží aj od spôsobu liečby. V lete nás potrápia enormne vysoké teploty a v zime je to zase naopak. Nie je žiadnym tajomstvom, že vznik… Čítať viac »

Lieky predpis akné

Lieky na predpis proti akné

Keď už domáca liečba ani prírodné produkty nezaberajú, na rad prichádzajú antibiotiká a rôzne lieky na predpis, aby liečba akné bola účinná. Lieky na akné sú často predajné len na predpis. Bez predpisu v lekárni dostaneme hlavne rôzne mastičky a krémy, ktoré nie sú také účinné ako predpísané lieky.   Odborníci predpíšu lieky hlavne vtedy, ak ide o ťažkú… Čítať viac »

Kvasnice pleť akné

Kvasnice a ich účinok na pleť

Aj vám sa ráno stane, že keď sa pozriete do zrkadla, tak na tvári vidíte nepríjemné vyrážky? Nie ste sama, ktorú tieto problémy trápia. Nemusíte však márniť čas počítaním týchto zlých spoločníkov a radšej zakročiť. Využite pozitívnu účinok kvasníc. Kvasnice sa často využívajú pri pečení alebo ich nájdeme v droždiach. Nemajú prenikavú vôňu a ani chuťou neexcelujú. Kvasnice… Čítať viac »

Kožný lekár akné

Kožný lekár a akné

Každý človek presadzuje inú liečbu, či už ide o obyčajnú chrípku alebo o závažné kožné ochorenie.  Niektorí ľudia sa výlučne liečia pomocou domácej medicíny pri akomkoľvek ochorení, iní zas nechcú riskovať a zveria sa do rúk odborníkom. Toto platí aj pri liečbe kožných problémov a predovšetkým  akné. Keď sa už teda rozhodnete navštíviť kožného lekára alebo dermatológa, tak… Čítať viac »

Cesnak a akné

Cesnaková liečba akné

Cesnak nie je len postrachom upírov, ale vďaka jeho liečivej sile pomáha nášmu zdraviu. Okrem obrany proti upírom sa v minulosti používal aj ako ochranný talizman proti negatívne pôsobiacim silám. Cesnak obsahuje veľa vitamínov, podporuje imunitu a ničí vírusy i baktérie. Vďaka jeho liečivým účinkom vám pomôže aj pri liečbe akné. Nerieši akné len povrchovo ,… Čítať viac »

Akné antibiotiká

Antibiotiká a akné

Ľudia, ktorí trpia kožnými ochoreniami, chodia najčastejšie po rady k odborníkom. Akné v miernejšej forme nespôsobuje toľko problémov ako ťažšia forma akné. Pri ľahšej forme akné pomáha aj jednoduchá domáca medicína a výživové doplnky. Taktiež pomáhajú aj rôzne pleťové masky a každodenná starostlivosť o pleť. Pri najťažších formách akné to už nie je také jednoduché. A čo antibiotiká a akné?… Čítať viac »

Akné v tehotenstve

Akné v tehotenstve

Ženy v tehotenstve prechádzajú rôznymi fyziologickými zmenami, čo sa ukazuje aj na niektorých častiach pokožky. S tehotenstvom prichádza okrem veľkej radosti aj celý rad problémov ako sú opuchy, nadúvanie, častá návšteva toalety a taktiež akné. Akné v tehotenstve nie je práve najpríjemnejším „spestrením“ tohto šťastného obdobia každej ženy. Hormóny v tele majú zvýšené hodnoty, čo sa prejaví aj na… Čítať viac »

Akné na chrbte

Akné na chrbte

Akné na tvári znepríjemňuje život, avšak môže sa vyskytnúť aj na iných miestach pokožky. Veľa ľudí trápi akné najmä na chrbte. Akné na chrbte sa lieči ťažšie a to z toho dôvodu, že sa nachádza pod oblečením, ktoré ešte viac dokáže pokožku podráždiť a potom je červená a podráždená na dotyk. Vo vážnejších prípadoch vznikajú aj zápaly a hnisavé… Čítať viac »

Svetelná terapia akné

Svetelná terapia proti akné

Svetelná terapia je málo známa, ale využívajú ju dermatológovia aj skrášľovacie salóny. Mnohí ľudia o tejto terapii ani nevedia, niektorí zas neveria účinku. Je však účinná a rovnako ako odborníci, tak aj pacienti ocenili výsledky v oblasti zlepšenia starostlivosti o pleť. Nielenže je pleť starostlivo ošetrená, ale zároveň odstraňuje akné. Svetelná terapia je v podstate to isté ako pôsobenie biolampy…. Čítať viac »

Urinoterapia akne

Urinoterapia

Pre niektorých je táto terapia zvláštna, pre iných nechutná. Urinoterapia je liečba močom. Ľudia, ktorí túto procedúru vyskúšali, veľmi pochvaľujú viditeľné účinky tejto liečby. Či už ide o vonkajšie alebo vnútorné problémy, táto liečba si poradí so všetkým. Je to síce nechutné, ale skúste čítať ďalej a možno to nakoniec vyskúšate aj sami.   Urinoterapia alebo… Čítať viac »

Bylinky akné

Bylinky na akné

Bojujte s akné pomocou byliniek!   Aj vy ste už vyčerpaný z toho, že vstávate s nepríjemnou a podráždenou pokožkou? Unavuje vás chodiť s vyrážkami, ktoré vás vedia potrápiť? Skúste si pomôcť domácou medicínou starých mám. V minulosti nebolo nikoho, kto by bylinky nepoužíval. Bylinky sa používali pri zdravotných problémoch, či už išlo o nádchu, bolesti rôzneho typu alebo kožné ochorenia. Ak… Čítať viac »

Laserová terapia akné

Laserová terapia proti akné

Akné pôsobí na ľudí v rôznej forme na rozličných miestach pokožky. Najhoršie je, ak po akné zostanú viditeľné jazvy. Nájdeme množstvo spôsobov ako liečiť toto kožné ochorenie. Niektoré liečby sú klasické, pochádzajú z prírodného alebo domáceho prostredia a iné sú zase založené na najnovších výskumných metódach.  Moderné spôsoby liečby sú využívané len v krátkej dobe, ale ich účinnosť je… Čítať viac »

Prevencia akné

Ako sa ubrániť vzniku akné

Akné trápi ľudí už niekoľko tisícročí. Nie je to nič príjemné a to najmä vtedy, ak sa toho neviete zbaviť. Veľa robí genetika. Niektorí z nás majú suchú pleť, iní zas jemnú a hebkú na dotyk. Taktiež však môžeme mať mastnú pleť po našich predkoch.  Všetkých nás však trápi jedna spoločná vec a to konkrétne ako sa úbrániť… Čítať viac »

Akné vitamíny

Nedostatok vitamínov a akné

Už bolo niekoľkokrát spomínané, že akné je problémom každého človeka a nie len mladých ľudí. U žien sa vyskytuje častejšie kvôli hormonálnej nerovnováhe. Podráždenie pokožky nie je u každého rovnomerné a zasahuje v rôznej sile.  Pri ťažšej forme zasahujú antibiotiká, benzoylperoxid a rozličné lieky na akné, ktorých hlavnou zložkou býva vitamín A. Pri tých ľahších formách sa používajú vitamínové doplnky a prírodná… Čítať viac »

Akné deti

Akné u malých detí

Je všeobecne známe, že akné nie je len problémom mladých ľudí v puberte, ale čoraz viac zasahuje aj starších ľudí a v neposlednom rade aj deti. Akné u malých detí je nepríjemným „spestrením“ detstva a je vhodné tento problém okamžite riešiť. Malé červené hrbolčeky alebo pupienky sa môžu objaviť na pokožke malých detí. Často to bývajú miesta citlivé na dotyk… Čítať viac »

História akné

Akné trápilo aj ľudí v minulosti

Akné je kožný problém, ktorý trápi ľudstvo od nepamäti. Problémy siahajú ďaleko do minulosti, kde rovnako ako dnes postihovalo národ. Riešili to ľudia v mladom veku, staršie generácie a aj deti bojovali s akné. Akné nie je len novodobým problémom ako si niektorí myslia. Hovorí sa, že dnešný svet je uponáhľaný a s jeho uponáhľanosťou súvisí aj vznik rôznych globálnych… Čítať viac »

Zhoršenie akné

Čo zhoršuje akné

Ak neustále bojujete s akné a nedarí sa vám ho dostatočne liečiť, možno niečo robíte zle. Existuje množstvo mýtov a nesprávnych presvedčení, ktoré spomaľujú liečbu aj tvorbu akné. Chcete sa dozvedieť čo zhoršuje akné a ako tvorbe nepríjemných vyrážok predchádzať? Čítajte ďalej a dozviete sa o tejto problematike viac.   Makeup vhodný na aknóznu pleť   Make-up sa… Čítať viac »

Dĺžka liečby akné

Ako dlho trvá liečba akné

Ako dlho trvá liečba akné   Akné si vyžaduje dlhodobú starostlivosť o pleť a taktiež možnosť využitia účinnej liečby. Akné má aj ťažšie formy, preto najúčinnejšia voľba je zachytiť ho včas. Bez ohľadu na formu liečby, trvá to minimálne štyri týždne, kým sa človek zbaví tejto nepríjemnosti. Môže to samozrejme trvať aj dlhšie a to sa pohybuje okolo… Čítať viac »

Akné vás prezradí

Akné vás prezradí

Akné vás prezradí   Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, prečo máte vyrážky priamo na danej časti pokožky? Ak nie, tak sa pozrieme na to, čo je potrebné zmeniť na vašom životnom štýle, aby akné čo najskôr zmizlo. Akné tiež môže odhaliť aj iné ochorenia. Ak sa vyrážky objavujú práve na čele a v jeho… Čítať viac »

Akné u žien

Akné u žien môže byť spôsobené nadbytkom hormónov. Odborníci a predovšetkým lekári môžu predpísať na liečbu akné antikoncepčné  tabletky, ktoré pomáhajú potlačiť hormóny a upravia ich hladinu. Ďalšou možnosťou sú lieky, ktoré znížia nadmernú produkciu hormónov.   Akné u žien a hormóny   Hormóny taktiež môžu ovplyvniť rast vlasov alebo nepravidelnosť menštruačného cyklu. Červená pokožka, podráždené miesta na… Čítať viac »

Citrón proti akné

Citrónom proti akné

Prírodná liečba už neraz pomohla pri rôznych problémoch a je známa vďaka priaznivým účinkom bez vedľajších komplikácii. Rôzne krémy, masky a pleťové séra obsahujú chemické látky a to negatívne pôsobí na pokožku. Osvedčené sú preto výrobky a produkty na prírodnej báze osvedčené tisíckami spokojných zákazníkov. Príroda nám dáva široké spektrum využitia a len málo ľudí… Čítať viac »

Typy na liečbu akné

5 vecí, ktorým sa vyhnúť pri liečení akné

Akné nie je problémom len dospievajúcej mladej generácie, ale trápi aj mnohých dospelých. Stačí nepozornosť a môže nám to „prerásť cez hlavu“. Ak sa akné rozšíri, môže spôsobiť veľké problémy. Uvedieme 5 vecí, ktorým sa vyhnúť, ak sa chcete zbaviť tohto kožného ochorenia navždy. 1. Tepelne spracované potraviny a pitný režim Odborníci odporúčajú jesť potraviny… Čítať viac »

Samoliečba akné

Samoliečba a akné

Akné trápi veľké percento ľudí po celom svete, ale len polovica z nich sa rozhodne tento problém riešiť s odborníkom. Či už zájdete za kožným lekárom alebo vyhľadáte pomoc dermatológa, to je na vás. Samoliečba a akné však dokopy nejdú, aj keď si to mnohí ľudia myslia. Dôležité je nepodceniť akné a včas zabrániť jeho… Čítať viac »

Diéta proti akné

Akné a strava

V dnešnej dobe zdravého životného štýlu všetci vieme, že tak ako nevhodnou stravou vieme zapríčiniť, že naše telo nebude vyzerať práve pôvabne, tak zdravou stravou sa vieme dopracovať k vysnívanej postave. Čo ale v prípade akné? Má skladba našej stravy vplyv na našu pleť a tvorbu akné? Áno, akné a strava spolu súvisia.   Čokoláda a akné   Určite… Čítať viac »

Liečba slimačím slizom

Slimačí sliz v minulosti

Slimačí sliz, je v kozmetickom priemysle 21. storočia veľmi často používaným pojmom. Je pridávaný do prípravkov určených na kozmetické úpravy, ale rovnako tak aj do liečiv používaných vo farmaceutickom priemysle najmä na urýchlenie hojenia rán. Pokiaľ si však myslíte, že účinky slizu slimáka na pokožku boli objavené v našej modernej dobe, ste na omyle…   História slimačieho… Čítať viac »

Slimačí sliz proti akné

Prírodné formy liečby akné

Lieky proti bolesti hlavy, lieky na spanie, lieky na dodanie energie, lieky na chudnutie a tak ďalej a tak ďalej….určite to všetci poznáte. Dnešný moderný svet a vyspelá medicína vám dokáže ponúknuť liek už takmer na všetko, okrem iného aj na akné. Čo však v prípade, že nepomáha ani lekárom predpísaný liek? Možno je čas siahnuť do „prírodnej lekárne“…. Čítať viac »

Mýty o akné

Mýty o akné

Make-up upcháva póry Make-up je v podstate len jemný krém obsahujúci farebný pigment. Póry neupcháva. Zamerajte sa na kvalitu, príp. si spravte prieskum v lekárňach vo vašom okolí, ktoré ponúkajú podkladový make-up s liečivými účinkami obsahujúci látky pre boj s akné. Pod make-up aplikujte tenkú vrstvu hydratačného krému a naneste ho v primeranom množstve.   Akné sa treba čo najskôr zbaviť… Čítať viac »

Slimačí sliz Cougar

Liečivé zložky slimačieho slizu

Slimák latinsky nazývaný Stylommatophora, často zatracovaný živočích, ktorý predstavoval v minulosti len škodcu, bol úhlavným nepriateľom najmä poľnohospodárov, pretože poškodzoval úrodu. Platí však staré známe – Všetko zlé je na niečo dobré. Tak na čo je dobrý tento malý, svojim vzhľadom nie príliš príťažlivý živočích? No predsa na vašu pokožku! Konkrétne, blahodarný vplyv na pleť má… Čítať viac »

Jedlá proti akné

Detoxikácia proti akné

Príčin, ktoré môžu stáť za vznikom akné je mnoho. Môže sa jednať o akné spôsobené poruchami hormonálneho systému, akné spôsobené nevhodnou stravou alebo akné, ktorého príčinou je oslabená imunita (stres, nečisté ovzdušie a pod.). Prvým krokom pri vzniku akné by mala byť najmä očista tela zvnútra. Samozrejme platí staré známe pravidlo „všetkého veľa škodí“ preto aj… Čítať viac »

Starostlivosť o pleť s akné

Jazvy po akné

Akné – nepríjemné uhry, ktoré uberajú na kráse každého človeka. Už jeho samotný výskyt je pre človeka veľmi nepríjemný, a keď sa ho človek po dlhom boji konečne zbaví, vznikne ďalší problém – jazvy po akné. Môžu byť dôsledkom neodborných zásahov do pleti (neodborné vytláčanie a čistenie pleti), ale v prípade ťažších foriem akné sú jazvičky spôsobené už… Čítať viac »

Vzorka proti akné

Boj proti akné

Starostlivosť o pleť   Pravidelné každodenné čistenie pleti je alfou a omegou v boji proti všetkým druhom akné. Pleť čistite dôkladne, ráno a večer, nezabudnite sa večer odlíčiť. Nepoužívajte prípravky s vysokým obsahom mydla alebo alkoholu a nečistite si pleť častejšie ako 2 až 3 krát denne. Prehnanou starostlivosťou môžete pleť zaťažiť, vysušiť a v konečnom dôsledku spôsobiť vyššiu tvorbu mazu a zhoršenie akné…. Čítať viac »

Články ako sa zbaviť akné

Čo je to akné

Akné je chronické ochorenie kože objavujúce sa prevažne v oblasti tváre, krku, ramien, hornej časti hrude a na chrbte. Najčastejšie sa vyskytuje v období dospievania. Počas života postihne približne ¾ ľudí a ustáva medzi 20. – 30. rokom života. Ich vznik je podmienený hormonálnymi zmenami v organizme, ktoré vedú k nadmernému vylučovaniu mazu čo má za následok uzatváranie pórov a zápaly. V… Čítať viac »

Facebook Google Plus
PayPal Diners Club International Maestro MasterCard VISA DOBIERKA Bankovým prevodom Slovenská pošta GLS