Akné vo vlasoch

Vyrážky sa môžu objaviť naozaj kdekoľvek a vlasová pokožka tomu nie je výnimkou. Hoci ich väčšinou medzi vlasmi nie je vidno, sú nepríjemné a otravujú náš každodenný život. Na vlasovej pokožke sa nachádzajú póry a maz. Vyrážky vznikajú najmä vtedy, ak sa maz nahromadí vo väčšom množstve alebo sa pripojí bakteriálna infekcia.

 

Neškrabte sa

 

Vyrážky sa zvyknú objaviť pri hormonálnych zmenách, ako menštruácia a pod. Dôležité je aj stravovanie, ktorým môžete svojej vlasovej pokožke uškodiť. Ak ste zvýšili svoj príjem jedál z rýchleho občerstvenia, pripravte sa na inváziu vyrážok medzi vlasmi. Niekedy za to môžu vonkajšie vplyvy ako vlhkosť vzduchu alebo znečistenie.

Niekedy môže ísť o senzitívnu pokožku, ktorá je citlivá na isté chemické zlúčeniny. Môžu ich obsahovať niektoré šampóny a prostriedky na vlasy. Príliš olejnaté a krémové zloženie môže vlasovej pokožke ublížiť taktiež. Na priaznivom stave si nepridávate ani keď si hlavu príliš škrabete. Častokrát za to môže depresia a stres, pri ktorých sú výsledkom vyrážky vo vlasoch. Tie sa rozškrabávaním dráždia a ďalej rozširujú.

Pri liečbe by vám mohol pomôcť med, ktorý má veľké množstvo antioxidantov, ktoré rýchlo odstraňujú baktérie. Tiež si poradí so začervenaním kože. Silne antibakteriálny a antiseptický je jablkový ocot, ktorý zamedzuje vzniku baktérií. Taktiež redukuje vylučovanie mazu, ktoré stojí za vznikom akné. Rozrieďte si jablčný ocot s rovnakým pomerom vody a vlasy prepláchnite. Nechajte pôsobiť 7 minút a hlavu opláchnite čistou vodou. Všestranný tea tree olej je veľmi populárny. Používa sa pri liečbe akné, vďaka svojmu antiseptickému účinku. Skombinujte niekoľko kvapiek tohto oleja s vašim bežným šampónom. Poprípade vmasírujte olej samostatne a nechajte niekoľko minút pôsobiť.

 

Vyrážky vo vlasoch

 

Slimačím slizom proti akné

 

Obmedzte používanie prípravkov na vlasy, ako sú rôzne gély, laky, vosky alebo kondicionéry. Škodlivé môžu byť aj farby na vlasy. Namiesto lacných umelých farieb z drogérie stavte na vyššiu kvalitu alebo bio variant. Stav vašej vlasovej pokožky by bolo vhodné skonzultovať s vaším kožným lekárom, ktorý by mal určiť dôvod vzniku akné na hlave. Účinná je aj kozmetika s obsahom slimačieho slizu, ktorá aktívne bojuje s prejavmi akné. Môže sa využiť aj pri liečbe vlasovej pokožky.