Ako dlho trvá liečba akné

Ako dlho trvá liečba akné

 

Akné si vyžaduje dlhodobú starostlivosť o pleť a taktiež možnosť využitia účinnej liečby. Akné má aj ťažšie formy, preto najúčinnejšia voľba je zachytiť ho včas. Bez ohľadu na formu liečby, trvá to minimálne štyri týždne, kým sa človek zbaví tejto nepríjemnosti. Môže to samozrejme trvať aj dlhšie a to sa pohybuje okolo šiestich týždňov. Aj keď je známych mnoho druhov liečby akné, ľudia používajú väčšinou jednu metódu. Nie je to problém, je skôr dôležité, aby ta liečba bola prevedená účinne. Ľudia si častokrát mylne myslia, že liečba zlyhala a nie je účinná. Po pár týždňoch by však zabrala, ale to sa nedozvedia, lebo sa vzdajú.

 

Môže sa akné vrátiť?

 

Dôležitá je taktiež následná prevencia. Ak vybraná liečba ani po týždňoch nefunguje a neobjavujú sa žiadne viditeľné výsledky, je potrebné pridať inú liečbu alebo zmeniť na silnejšiu liečbu. Na niekoho  daná ako dlho trvá liečba aknéliečba zaberá ihneď a na niekoho nemá žiadne viditeľné účinky, ale to človek neuvidí, kým to nevyskúša. Ak sa akné konečne začne hojiť, tak nezabúdajte na prevenciu. Ak chcete svoju pleť udržať pod kontrolou, čistú a sviežu, je potrebné pokračovať v liečbe.

Dávajte si pozor na agresívnu, ťažšiu formu akné, ktorá môže vyžadovať klinickú pomoc. Ak sa lekár vyjadrí, že potrebujete starostlivosť odborníkov, počúvnite ho. Niekedy sa liečba akné nezaobíde bez antibiotík, či rôznych tabletiek a krémov. Avšak pri zániku akné už nie je vhodné tieto lieky brať a pri prevencii radšej uprednostnite domácu medicínu a dary prírody.

Ak si kupujete drogériu a rôzne produkty, ktoré sa dostanú do styku s vašou pokožkou, vždy si prečítajte zloženie. Zložky obsiahnuté v mydlách, krémoch, sprchovacích géloch alebo rôznych telových sprejoch sa dotýkajú priamo pokožky, preto je vhodné ich preskúmať bližšie, aby to negatívne nepôsobilo na pleť.