Cesnaková liečba akné

Cesnak nie je len postrachom upírov, ale vďaka jeho liečivej sile pomáha nášmu zdraviu. Okrem obrany proti upírom sa v minulosti používal aj ako ochranný talizman proti negatívne pôsobiacim silám. Cesnak obsahuje veľa vitamínov, podporuje imunitu a ničí vírusy i baktérie.

Vďaka jeho liečivým účinkom vám pomôže aj pri liečbe akné. Nerieši akné len povrchovo , ale rieši problémy aj vo vnútri organizmu. Oslabený imunitný systém spôsobí, že z podráždenej pokožky vznikne akné. Baktérie nie sú len na povrchu pokožky, ale nachádzajú sa vo vnútri pórov. Cesnak dokáže tieto baktérie zničiť. Konzumáciou cesnaku predídete kožným problémom.

 

Využitie cesnaku proti akné

 

Z cesnaku si môžete urobiť aj pleťovú masku. Pretlačte zopár strúčikov cesnaku do vody, chvíľu nechajte odstáť a potom cesnaková liečba aknépotierajte postihnuté miesta. Alebo stačí, ak vytlačíte z cesnaku šťavu a potriete tie miesta na pokožke, kde sa akné vyskytuje.

Cesnak obsahuje veľa uzdravujúcich látok a to vitamíny C, B1, B6, A a taktiež meď, zinok alebo mangán. Pomáha premôcť prechladnutie, znižuje krvný tlak aj hladinu cholesterolu a posilňuje kostnú hmotu. Aj tu platí, že všetko ale s mierou. Cesnak je veľmi zdravý, ale vo väčšom množstve môže spôsobiť problémy so žalúdkom.

V minulosti sa využíval na zvýšenie výkonnosti pri rôznych športových výkonoch a pomáhal bojovať proti infekcii. K priaznivým účinkom, ktoré nie sú odborne potvrdené patrí aj fakt, že cesnak pomáha ľuďom udržiavať zdravie a preto ľudia žijú dlhšie. Cesnak podporuje správne fungovanie obranného mechanizmu, čim výrazne prispieva k zabráneniu rôznych mozgových ochorení. Jedným z nich je demencia. Odborníci ďalej zistili, že cesnak ochraňuje organizmus od rakoviny žalúdka a hrubého čreva. Zbavíte sa hlíst, bolesti zubov, kašľa aj problémov s obličkami.

Cesnak má teda množstvo pozitívnych účinkov pre náš organizmus. Využite ho ako doplnkový prostriedok pri liečbe akné. Nič tým nepokazíte. Chvíľu možno bude trvať kým si zvyknete na jeho nepríjemnú chuť, ale ak ho budete jesť spoločne s chlebom, ani ho možno nepocítite. Cesnaková liečba akné vám pomôže.