Citrónom proti akné

Prírodná liečba už neraz pomohla pri rôznych problémoch a je známa vďaka priaznivým účinkom bez vedľajších komplikácii. Rôzne krémy, masky a pleťové séra obsahujú chemické látky a to negatívne pôsobí na pokožku. Osvedčené sú preto výrobky a produkty na prírodnej báze osvedčené tisíckami spokojných zákazníkov. Príroda nám dáva široké spektrum využitia a len málo ľudí vie o jej využití.

 

Citrón ako zbraň proti akné

 

citrónom proti akné

Citrón je voľne dostupný v akýchkoľvek potravinách a veľmi pomáha pri mastnej pleti a samozrejme aj pri akné. Stačí prerezať citrón napoly a vyžmýkať ho do pohára alebo misky. Následne ho nanesieme na jemnú hubku alebo tampón a pretrieme citlivé a podráždené miesta. Pomôže pri regenerácii pleti a zbaví nečistôt, ktoré tam mohli byť usadené. Ak po nanesení citrónová šťava príliš vysuší vašu pleť je potrebné zriediť ju s vodou. Odborníci ju však neodporúčajú nanášať pravidelne každý deň, ale len raz za čas. Raz alebo dvakrát do týždňa úplne stačí, pretože citrón má v sebe obsah kyselín a každodenným nanášaním by mohol spôsobiť viac škody ako účinku. Najlepšie funguje s kombináciou osvedčených produktov so slimačím slizom.

 

Citróny sú bohaté na vitamín C, ktorý je všeobecne známy svojimi účinkami. Pomáha pri hojení rán a taktiež pomôže aj pri jazvách vzniknutých pri akné. Pri nedostatku vitamínu C je organizmus podráždený, človek je viac unavený a viac náchylný k ochoreniam. Pri akné môže tento nedostatok výrazne spomaliť hojenie.
Vlažná voda s citrónom dokáže ráno nabudiť organizmus, zrýchliť metabolizmus a vyplaví z tela nepotrebné látky. Tým, že sa metabolizmus zrýchli a prečistí telo tak výrazne posilní aj pokožku. Výhodou je, že pôsobí priamo vo vnútri organizmu a môžeme ho piť každý deň narozdiel od vonkajšieho nanášania na pleť. Nič nie je lepšie ako naštartovaný organizmus do nového dňa.

Skúste teda zabojovať citrónom proti akné, ale nezabudnite aj na ďalšiu starostlivosť o aknóznu pokožku, na ktorú vám ideálne poslúži naša kozmetika so slimačím slizom.