Čo pomáha na akné

Takmer 80% ľudí počas svojho života aspoň raz bojuje s nepríjemnou kožnou chorobou – akné. V nasledujúcich bodoch sa dozviete, čomu sa vyhnúť a naopak, čo vyhľadávať, ak sa chcete zbaviť akné. Poradíme vám čo pomáha na akné a ak sa našich rád budete držať, problémy s akné budú určite miernejšie.

 

Čomu sa vyhýbať a čo pomáha na akné

 

1. Organická strava

mlieko a akné

Mlieko a mliečne výrobky negatívne vplývajú na výskyt akné.

Prejdite na organickú stravu zbavenú pesticídov. Chemikálie používané pri spracovávaní potravín sa nám dostávajú do krvi a spôsobujú v tele problémy – v našom prípade akné.

 

2. Mliečne výrobky

Vyhnite sa mlieku a mliečnym výrobkom. Bol zistený ich vplyv na hormonálnu nerovnováhu v tele, ktorá najčastejšie stojí za vznikom akné.

 

3. Pitný režim

Pite dostatok tekutín. Nedostatok vody v organizme spôsobuje rôzne zdravotné problémy, vrátane akné. Voda vás zbavuje toxínov v tele, ktoré s ňou vylúčite pri pravidelnom pití.

 

4. Prírodné recepty

Vyhľadajte si recepty na rôzne zmesi, ktoré si môžete nanášať na tvár a majú liečivé účinky na akné. Takýmto spôsobom si vo vlastnej kuchyni môžete vyrobiť toner, peeling, masku doslova za babku. Zo surovín určite vyberajte vaječné bielka, jablčný ocot, med, kokosový olej a ďalšie. Na zmiernenie zápalov je skvelý ľad v spojení s propolisom.

 

5. Nenoste make-up

Ľahko sa to hovorí, však? V každodennom styku s ľuďmi a častokrát aj v práci je reprezentatívny vzhľad samozrejmosťou. Ak nemôžete na čas líčenie odložiť, aspoň ho obmedzte na minimum. Zamerajte sa na kozmetiku, ktorá je vhodná na aknóznu pleť. Informujte sa o produktoch v lekárni. Využiť môžete aj dekoratívnu kozmetiku značky Cougar, ktorá je hypoalergénna a čisto prírodná.

 

6. Cukry, chróm

Mnohí odborníci sa zhodujú na tom, že inzulín je účinným liekom na liečbu akné. Kvasnice s vysokým obsahom chrómu zvyšujú toleranciu glukózy v koži a preto vedia výrazne a rýchlo zlepšiť stav pokožky.

 

čo pomáha na akné

Jedzte veľa mrkvy. Obsahuje vitamín A, ktorý znižuje výskyt akné.

7. Vitamín A

Znižuje produkciu podkožného mazu. Retinol je účinný v boji proti akné vo vysokých dávkach počas niekoľkomesačnej kúry.

 

8. Zinok

Aktivuje hormón, ktorý sa viaže na retinol. Zúčastňuje sa na hojení rán, stimulácii imunity a regenerácii tkaniva. Je dôležité, aká forma zinku je použitá na liečebnú kúru, pretože nie každá prináša kladné účinky. Šumivá forma má účinky podobné antibiotikám a má najmenej vedľajších účinkov.

 

9. Urinoterapia

Liečba vlastným močom. Ide o sterilnú metódu čistenia tváre. Má antibakteriálne a protizápalové účinky. Urina často býva zložkou drahých kozmetických prípravkov.