Detoxikácia proti akné

Príčin, ktoré môžu stáť za vznikom akné je mnoho. Môže sa jednať o akné spôsobené poruchami hormonálneho systému, akné spôsobené nevhodnou stravou alebo akné, ktorého príčinou je oslabená imunita (stres, nečisté ovzdušie a pod.). Prvým krokom pri vzniku akné by mala byť najmä očista tela zvnútra. Samozrejme platí staré známe pravidlo „všetkého veľa škodí“ preto aj pri detoxikácii treba postupovať primerane a tak, aby nám detoxikácia nepriniesla viac škody ako úžitku. Detoxikácia proti akné dokáže urýchliť liečbu akné a zrýchliť aj blahodarné pôsobenie účinných látok kozmetiky so slimačím slizom.

 

Detoxikácia olejom

 

Tento spôsob detoxikácie patrí medzi najjednoduchšie spôsoby čo sa týka času aj peňazí. Ráno po prebudení, ešte pred umývaním zubov, je potrebné dať si do úst polievkovú lyžicu oleja. Môžeme si vybrať z niekoľkých druhov oleja – kokosový, olivový ale účinný je aj klasický slnečnicový. Dôležité je aby šlo o olej za studena lisovaný. Olej následne v ústach prevaľujeme zo strany na stranu, a takýmto spôsobom vyplachujeme ústa aspoň 3 minúty. Dôležité je, aby ste tento olej neprehltli, pretože tento olej naviaže toxíny, je potrebné ho vypľuť. Tento spôsob môžeme opakovať aj viac dní po sebe.

 

Detoxikácia ľanom

 

Ľanové semienka patria medzi najlepšie spôsoby detoxikácie najmä pri očiste tenkého a hrubého čreva. Existujú rôzne spôsoby využitia ľanu pri detoxikácii. Jedným z nich je napustiť si pohár vlažnej vody večer pred spaním a nasypať doň dve čajové lyžičky ľanu. Cez noc ľan vo vode zmäkne a lepšie sa uvoľnia liečivé látky. Ráno po prebudení vodu aj s ľanom vypijeme. Druhým spôsobom je jednoducho si pridať ľanové semienka do jogurtu alebo tvarohu, necháme chvíľu odstáť a môžeme konzumovať. Ľan v spojení s proteínmi (tvaroh, jogurt) je účinným prostriedkom, ktorý sa využíva aj pri liečbe rôznych druhov rakoviny.

 

Detoxikácia ovocnými a zeleninovými šťavami

 

detoxikácia proti akné

Tento druh detoxikácie patrí medzi „rýchle“ očisty. Postačí ju urobiť jeden deň do mesiaca. Počas tohto dňa je podstatou to, že nekonzumujeme nič okrem stravy v tekutom stave. Počas celého dňa pijeme bylinné čaje, čistú neperlivú vodu a hlavné jedlá nahrádzame 100% šťavami z ovocia a zeleniny. Na obed je vhodná napr. paradajková šťava do ktorej pretlačíme jeden strúčik cesnaku a vypijeme.

 

Ako je už uvedené vyššie príčin, ktoré spôsobujú akné môže byť mnoho. Preto ak ani  po opakovanej detoxikácii nebadáte zlepšenie, je potrebné pátrať ďalej, pretože akné je u každého človeka potrebné posúdiť individuálne. Očista tela však nikdy nie je na škodu, hlavne ak sa realizuje vhodným spôsobom, primeraným vášmu veku a zdravotnému stavu.

Držíme vám palce!