Na rande s vyrážkou

Vyrážka na tvári sa objaví vždy v tej najnevhodnejšej chvíli. Ako napríklad pred prvým rande. Je to pravdepodobne z dôvodu hormonálnej zmeny, kedy sa na prvé rande tešíte, ale zároveň ste aj nervózni a možno jemne v strese. Veď prvý dojem je len jeden a vy nechcete nič pokaziť. Práve pod vplyvom týchto hormónov sa vám môže na tvári objaviť vyrážka, ktorá nikomu na sebavedomí nepridá. Situácia je to nepríjemná, no ako sa s ňou popasovať?

 

Akné pôjde s vami

 

V prvom rade – žiadnu paniku. Radšej sa zmierte s tým, že vyrážka pôjde na rande s vami. V akej forme, už záleží na vás. Akné si určite nevytláčajte, ale radšej popozerajte, či máte vhodnú kozmetiku na je zakrytie.

Večer pred rande si miesto dôkladne prečistite, ale snažte sa ho dotýkať čo najmenej. Prejdite si ho s tea tree olejčekom a na noc naneste jemnú vrstvu zinkovej masti. Taktiež skúste aj sérum zo slimačieho slizu, ktoré je efektívne v boji proti akné.

Aplikujte podkladový make-up. Zakryje pupienok v prirodzenom tóne pleti. Ak máte veľmi mastnú alebo veľmi suchú postačí jedna základná vrstva. Zelený korektor použite na zakrytie začervenaných miest akné. Ak nechcete ísť na rande so zelenými škvrnkami na tvári, potrebujete ešte jednu vrstvu make-upu alebo svetlého korektoru. Hlavne to s vrstvami make-upu nepreháňajte. Môžete si vytvoriť nepekný efekt masky a olejnatej pleti.

Steroidné injekcie od vášho dermatológa môžu vyrážku zbaviť začervenania a rýchlo ju zmenšiť. Pravdepodobne budete musieť aj tak použiť korektor aby sa zakrylo menšie začervenanie. Pre predchádzanie podobným situáciám odporúčame kozmetiku s výťažkami so slimačím slizom, vďaka ktorej sa akné lieči v krátkom čase. Pleť ostáva hebká a čistá.

 

Rande akné

 

Zavtipkujte

 

Ak ste skúsili čokoľvek a istá forma vyrážky na vašej tvári sa stále nachádza, neriešte to. Vyrazte na rande so zdvihnutou hlavou, úsmevom na perách a choďte si ho užiť. Poprípade na začiatku môžete vtipne podotknúť, že ste si na rande priviedli svoju „kamošku“ a ukážete na vyrážku. Podľa reakcie vášho (možno budúceho) partnera sa tak môžete čo to dozvedieť o jeho osobnosti.