Otázky a odpovede o akné

Zostavili sme pre vás zoznam „Otázky a odpovede o akné“, ktoré vás trápili najviac. Všetky z týchto odpovedí sú ešte podrobnejšie popísané v samostatných článkoch o akné na blogu.

Čo spôsobuje akné?

V prvom rade je to hormonálna nerovnováha v tele, preto sa akné objavuje hlavne v čase dospievania. Potom životospráva, nedostatočná starostlivosť o problematickú pleť, stres a vonkajšie vplyvy prostredia (prašné, znečistené prostredie).

Ako sa lieči akné?

Začína sa upravením životosprávy, vylúčením nezdravých jedál z jedálnička a zavedením cvičenia do každodennej rutiny. Spolu s tým je potrebné zamerať sa na starostlivosť o pleť prípravkami určenými na akné. Ak nepomáha zmena jedálnička skúste sa zamerať na bezmliečnu diétu – akné je niekedy spôsobované aj alergiou na potravinu. Pri veľmi ťažkej forme akné sa používajú antibiotiká alebo hormonálna antikoncepcia.

Ako zakryť akné?

Zakrývaniu akné venujeme celý jeden samostatný článok na našom blogu. Pozorne si naštudujte problematiku látok, ktoré kozmetika obsahuje. Vyhýbajte sa ingredienciám v kozmetike, ktoré akné zhoršujú. Voľte prírodné zloženie kozmetiky.

Mám používať denný krém ak mám akné a veľmi mastnú pleť?

Samozrejme. Denný krém je základom ošetrenia a starostlivosti o pleť akéhokoľvek charakteru. Denný krém nespôsobuje zvýšené mastenie pokožky, je to mýtus. Ak máte extrémne mastnú pleť, voľte produkty určené na mastnú pleť s obsahom nižšieho množstva olejových zložiek.

Otázky o akné

Aký je najlepší krém na akné?

Na to neexistuje jednoznačná odpoveď. Každá pleť je iná a každej vyhovuje iná starostlivosť. Vyskúšajte denný krém od značky Cougar, ktorý má množstvo pozitívnych recenzií od ľudí, ktorí trpia akné.

Je akné nákazlivé?

Nie, akné nie je nákazlivé. Najčastejšie vychádza zvnútra organizmu.

Ako sa zbavím jaziev, ktoré mi po akné zostali?

Záleží od rozsahu a formy akné, ktorým ste trpeli. Venujeme sa tejto problematike v osobitnom článku „Jazvy po akné“ na našom blogu. Siahnuť môžete po prírodnom riešení (cukrovo-citrónová peeling) alebo sa zveriť do rúk odborníkovi (chemický peeling, laserová liečba).

Čo pomáha na akné?

Strava organického pôvodu (bez pridaných chemikálií), bezmliečna diéta, pitný režim, pravidelná starostlivosť o pleť kvalitnými produktami, chróm, vitamín A (retinol), zinok.