Voľne dostupné lieky na akné

Akné je problémom veľkého množstva ľudí, ale každý to rieši iným spôsobom. Tam, kde domáca medicína nefunguje, je riešenie ukryté v antibiotikách. Ak chceme antibiotiká proti akné, tak je potrebné zájsť k odborníkovi, ktorý tieto lieky predpíše. Bez predpisu je ťažšie zohnať lieky, ktoré majú takisto rovnaké účinky a silu bojovať proti akné ako antibiotiká. Trh je však pestrý a ak hľadáme na správnych miestach, tak nájdeme aj ďalšie alternatívy.

V tomto článku nejde ani tak o typické lieky, ale skôr o účinné látky proti akné, ktoré môžeme nájsť v kozmetických prípravkoch, či voľne v prírode.

 

Lieky na akné z prírody

 

tea tree olej

Tea tree olej sa získava s listov čajovníka.

Tea Tree Oil (čajovníkový olej) sa využíva ako prostriedok na dezinfekciu a vysušovanie akné. Má vynikajúce antibakteriálne účinky. Stačí na to len pár kvapiek. Okrem akné rieši aj drobné popáleniny, kožné infekcie, odreniny alebo drobné rany.

Panthenolové produkty sú ďalším výrobkom, ktoré pomôžu vašej pokožke. Sú vhodné aj na citlivé pokožky a preto sú často odporúčané odborníkmi. Názory ľudí sú pri panthenolových produktoch sú rôzne. Viacerí si ho nemôžu vynachváliť,  ale malé percento ľudí pri používaní takéhoto výrobku nepocítilo zmenu. Panthenol ukľudňuje, hojí a má protizápalové účinky.

Glycerín patrí k často používaným surovinám v kozmetickom priemysle. Glycerín sa najčastejšie získava z rastlín. Je rozpustný vo vode a neupcháva póry. Existujú rôzne produkty na báze glycerínu a pomáhajú pri liečbe akné a jaziev.

Aj propolis a med pomáha v boji so zákernými vyrážkami a kožnými ochoreniami. Je to prírodná možnosť ako sa zbaviť akné. Pomáha pri hojení a taktiež dezinfikuje a ničí baktérie.

Kozmetika so slimačím slizom vám pomôže výrazne zlepšiť pleť. Pomáha zlepšiť pružnosť, regeneruje kožné tkanivo a odstráni odumreté časti pokožky. Má antibakteriálne účinky , dokáže odstrániť pigmentové škvrny a opuchy.

Ďalej sú tu produkty z aloe vera, konope, prasličky a účinný je taktiež zelený čaj. Prírodné produkty sú naozajstným pokladom a nemajú také nežiaduce účinky ako pri užívaní antibiotík.