5 vecí, ktorým sa vyhnúť pri liečení akné

Akné nie je problémom len dospievajúcej mladej generácie, ale trápi aj mnohých dospelých. Stačí nepozornosť a môže nám to „prerásť cez hlavu“. Ak sa akné rozšíri, môže spôsobiť veľké problémy. Uvedieme 5 vecí, ktorým sa vyhnúť, ak sa chcete zbaviť tohto kožného ochorenia navždy.

1. Tepelne spracované potraviny a pitný režim
Odborníci odporúčajú jesť potraviny bez tepelného spracovania, pretože živiny a potrebné látky ostanú v jedle. Biopotraviny sú najlepšou voľbou, lebo neobsahujú pesticídy, ktoré škodia telu. Dodržiavanie pitného režimu taktiež pomáha pri liečbe akné.

2. Nedostatok vitamínov
Vitamíny sú všeobecne potrebné pre zdravý vývin človeka a sú výborným prostriedkom pri boji s akné. Jedzte potraviny s obsahom vitamínu E. Obsiahnutý je v rybách, rastlinných olejoch a dokonca aj orechoch. Vitamín C podporuje boj pri protizápalových ochoreniach a pomáha k rýchlejšiemu uzdraveniu. Nič nepokazíte ak si spravíte zeleninový alebo ovocný šalát.
Znížte príjem jedál, ktoré obsahujú mlieko, múku a vyhýbajte sa mastným jedlám.

3. Stres a nedostatok spánku
Je potrebné dodržiavať denný režim. Najlepšie je dodržiavať rovnaký čas spánku aj vstávania. Dopriať si oddych je potrebné pre správne fungovanie organizmu. Bez spánku sme unavení, nič sa nám nedarí, nie sme sústredení a negatívne to ovplyvní aj liečbu. Cvičenie nám môže pomôcť pri uvoľnení stresu. Odborníci tvrdia, že pri cvičení sa nám uvoľňujú endorfíny šťastia.

4. Využívajte len vhodné produkty a prípravky
Na trhu je dostupných mnoho produktov a prípravkov proti akné, ale nie každý zaručuje úspech. Je dôležité prečítať si o látkach, ktoré obsahujú dané produkty. Môžete si vybrať zo širokej škály krémov, pleťových masiek a rôznych ďalších prípravkoch. Nikdy nestriedajte veľa prípravkov naraz. Prírodné produkty sú najlepším možným riešením.

5. Žiadne domáce pokusy
V žiadnom prípade neskúšajte vytláčať akné ručne. Hnis jemne odstráňte za pomoci čistej utierky alebo tampónmi. Tvár si umyte minimálne dvakrát do dňa a taktiež môžete použiť čistiaci krém alebo vodu.