Ako zakryť akné

Výrazné a neustupujúce akné znepríjemňuje každodenný život mužom aj ženám. Predovšetkým, ak vykonávajú profesiu, pri ktorej je dôležitý reprezentatívny vzhľad. Nehovoriac o samotnej frustrácii zo svojho vzhľadu. Preto sú skôr či neskôr ľudia trpiaci na akné postavení pred otázku – ako zakryť akné?

Akné je výrazným narušením pokožky, mení jeho textúru a nie je výnimočné, ak pri nešetrnom zaobchádzaní s pleťou zostanú po akné jazvy. Textúra pleti je veľmi ťažko zamaskovateľná, preto príliš hrubá vrstva podkladového make-upu určite nie je riešením, ktoré by ste mali zvažovať. S príliš výrazným líčením v snahe zbaviť sa nedokonalostí, ktoré vás frustrujú, môžete napáchať viac škody ako úžitku. To ale neznamená, že neexistuje spôsob, ako akné zakryť a pritom vyzerať omnoho lepšie.

 

Líčenie na zakrytie akné

 

Na zakrytie akné zvoľte základné krycie produkty – podkladový make-up, farebný korektor a krycí korektor. Voliteľnými sú fixačný púder a podkladová báza. Rozoberieme si, v akom podarí a akú techniku zvoliť, aby bol výsledok na vašej pleti čo najlepší.

 

  • denný krém Cougar – vždy svoju pleť pred líčením hydratujte. Počkajte približne 5 minút, kým sa krém vstrebe.
  • podkladová báza – keďže na pleti bohatej na textúru sa líčenie udrží ťažšie, pouvažujte o investícii do kvalitnej podkladovej bázy. Najčastejšie je to priehľadný alebo biely gél, ktorý na pleti zanechá neviditeľný, nemastný film a vytvorí bariéru medzi pleťou a líčením. Okrem toho, že chráni povrch pleti pred upchávaním pórov, predlžuje aj trvanlivosť líčenia.
  • podkladový make-up – po príprave vašej pleti nasleduje zjednotenie pleti. Aknózna pleť býva začervenaná a podkladový make-up jej dodá jednotnú farbu. Voľte ľahký make-up a nanášajte ho v tenkej vrstve na pleť. Odtieň voľte podľa farby vášho krku. Vyhnite sa silne krycím make-upom, ktoré deklarujú, že zakryjú aj akné. Čím vyššia krycia schopnosť, tým väčšia viditeľnosť na pleti. Make-up nemá za úlohu zakryť akné, ale zmierniť začervenanie a zakryť malé nedokonalosti. Ak je vaša pleť veľmi červená, skúste tzv. CC krémy – majú v sebe zelený pigment, ktorý redukuje začervenanie.
  • farebný korektor – korektor zelenej farby naneste štetcom alebo hubkou na make-up, zabezpečíte tak lepšie krytie. Nanášajte v tenkej vrstve lokálne na najviac postihnuté akné. Zelená farba redukuje začervenanie.
  • krycí korektor – patrí na miesta, kde ste naniesli farebný korektor- čiže na akné, prípadne aj na kruhy po očami.
  • fixačný púder – môžete a nemusíte ho použiť – niektoré púdre vám totižto môžu akné vysušiť a zviditeľniť. Závisí od toho, či máte mastný typ pleti a či vaše líčenie potrebuje fixáciu alebo je dlhotrvajúce aj bez púdru. Alternatívou sú aj fixačné spreje.

 

Líčenie akné

 

Pred líčením si vždy dôkladne umyte ruky alebo nástroje, ktoré budete používať (štetce, kozmetické hubky). Nezabúdajte všetko produkty nanášať v tenkých vrstvách, aby nebolo líčenie príliš viditeľné.

 

Vždy voľte produkty, ktoré neobsahujú látky spôsobujúce alebo zhoršujúce akné.

Niektoré produkty sú označované ako vhodné na akné, takéto označenie je však veľmi zriedkavé. Ak je to možné, voľte prírodnú kozmetiku – nie je vhodné akné zaťažovať zbytočnou chémiou. Už samotný nános produktov na vašej pleti je pre akné záťaž, preto sa snažte líčiť s mierou a ideálne dopriať pleti pár dní v týždni bez make-upu. Výber správnych produktov, ktoré nebudú iritovať vaše akné a zároveň vám budú vyhovovať môže byť zdĺhavý proces – nevzdávajte sa však. V dnešnej dobe je na trhu obrovský výber.