Akné v puberte

Akné v čase dospievania potrápilo mnohých z nás. Hormonálne zmeny v organizme, ktoré stoja najčastejšie za týmto problémom v puberte, si s nami robia čo chcú a neušetria dokonca ani mladých mužov. Prirátajme k tomu ešte fakt, že v puberte sme na svoj vzhľad citlivejší a veľká frustrácia z akné je na svete.

Je podstatné uvedomiť si, že akné je vážne, chronické narušenie jemnej pokožky, preto musíme dbať na jej zvýšenú starostlivosť a pristupovať k liečeniu akné s jemnosťou, keďže nepríjemné jazvy po akné nám môžu zostať na celý život. Tieto jazvy sa veľmi ťažko liečia, často je ich úplne odstránenie nemožné. Obľúbené „vytláčanie vyrážok“ teda vyraďte úplne.

Veľa mladých ľudí sa domnieva, že toto akné jednoducho raz prejde a už sa nikdy neobjaví. To môže a nemusí byť pravda. Vo väčšine prípadov akné zmizne po 20. roku života. Je spôsobené veľkými zmenami hladiny hormónov v organizme, preto je proti takémuto akné veľmi ťažké bojovať, keďže úprava hormonálnej nerovnováhy je zložitá a často sa nevyhnete nežiaducim účinkom. U žien sa tento problém dá čiastočne riešiť hormonálnou antikoncepciou.

 

Ako zmierniť akné v puberte

 

Hormonálne akné

Ako sme už spomínali, vyrážky v žiadnom prípade nevytláčajte. Ich následkom môžu byť nepríjemné jazvy a zápaly. Používajte kvalitnú kozmetiku určenú na ošetrenie akné, každý večer sa dôkladne odlíčte. Rozmaznávajte svoju pleť, používajte aspoň raz do týždňa masku určenú na akné – skvelé antibakteriálne účinky majú napr. medové masky. Vyhnite sa nesprávnemu mýtu, že akné je potrebné vysušiť – vaša pokožka musí byť rovnako dobre hydratovaná ako zdravá pokožka. Nezabúdajte preto 2 krát denne na kvalitný krém.

Ak ste neúspešne odstránili všetky možné príčiny akné a stále nepozorujete zmiernenie ich výskytu zamerajte sa na zloženie produktov, ktoré na pleť používate. Pomôcť vám môže databáza Cosdna.com. Stačí, ak vpíšete názor produktu a stránka vám ponúkne rozpis jeho zloženia a k nemu aj rating jednotlivých bezpečnosti zložiek. Pre vás je podstatný stĺpec „Acne“, ktorý by mal obsahovať nuly.

 

Na akné v puberte pomôžu aj krémy proti akné Cougar

 

Produkty rady proti akné od značky Cougar sú jednou z možností, ktorú môžete vyskúšať. Na základe množstva pozitívnych recenzií nie je pochýb, že tieto produkty naozaj fungujú. Denný a nočný krém poskytne hĺbkovú hydratáciu pleti, čistiaci krém odstráni nahromadené nečistoty na povrchu pleti, sérum vám poskytne koncentrovanú bohatú liečivú silu, pleťová maska poskytne extra starostlivosť. V ponuke je aj výhodné balenie všetkých produktov za skvelú cenu.