Akné na chrbte

Akné na tvári znepríjemňuje život, avšak môže sa vyskytnúť aj na iných miestach pokožky. Veľa ľudí trápi akné najmä na chrbte. Akné na chrbte sa lieči ťažšie a to z toho dôvodu, že sa nachádza pod oblečením, ktoré ešte viac dokáže pokožku podráždiť a potom je červená a podráždená na dotyk. Vo vážnejších prípadoch vznikajú aj zápaly a hnisavé bolestivé miesta.

 

Ako liečiť akné na chrbte

 

akné na chrbte

Akné na chrbte vie byť nepríjemnejšie ako akné na tvári

Akné na chrbte sa lieči dlhšie ako akné na tvári a aj liečba je problematickejšia, preto sa odporúča poradiť sa s odborníkom. Ten dokáže včas zastaviť rozširovanie akné a určiť  liečbu, ktorá zaberie čo najskôr. U žien často dochádza aj k hormonálnej nerovnováhe a to je príčinou vzniku akné. Ďalej to zapríčiňuje aj nezdravá strava. Akné na chrbte je možné zlepšiť zdravým stravovaním, obmedzením mastných a korenistých jedál i spestrením jedálnička o minerály a vitamíny obsiahnuté v zelenine a ovocí. Sladkosti taktiež môžu prispieť k vzniku vyrážok.

 

Zima akné na chrbte dosť posilňuje vzhľadom na to, že zvykneme mať na sebe viac vrstiev oblečenia. Nepriedušné oblečenie neprispieva k zlepšeniu, ale práve naopak. Akné z chrbta nezmizne po niekoľkých dňoch, ale vyžaduje dlhodobú starostlivosť. Každodenné sprchovanie s kombináciou prírodných produktov pomôže odstrániť akné. Prírodné produkty bohaté na bylinné i živočíšne zložky pôsobia protizápalovo a aplikujú sa na postihnuté miesta. Bylinky môžete pridať aj do kúpeľa.

 

Ako vybrať kozmetiku proti akné na chrbte

 

Nekvalitná a chemicky pôsobiaca kozmetika narobí viac škody ako úžitku. To platí rovnako aj pri prostriedkoch používaných pri hygiene. Mydlá, sprchovacie šampóny alebo telové pílingy si pred kúpou overte, či neobsahujú škodlivé látky, ktoré vašej pokožke škodia. Ak sa akné na chrbte stále len zhoršuje až do takej formy, že vám to bráni vo vašej každodennej činnosti, je potrebné vyhľadať pomoc lekára a on najčastejšie rozhodne o nasadení antibiotík.

 

Kozmetika so slimačím slizom vám pomôže aj na túto formu akné. Ideálnym produktom je sérum na akné, ktoré je najkoncentrovanejšie a to je pre túto hrubú pokožku chrbta ideálne. So sérom Cougar so slimačím slizom sa zbavíte postupne aj akné na chrbte. Treba však byť trpezlivý.