Akné v tehotenstve

Ženy v tehotenstve prechádzajú rôznymi fyziologickými zmenami, čo sa ukazuje aj na niektorých častiach pokožky. S tehotenstvom prichádza okrem veľkej radosti aj celý rad problémov ako sú opuchy, nadúvanie, častá návšteva toalety a taktiež akné. Akné v tehotenstve nie je práve najpríjemnejším „spestrením“ tohto šťastného obdobia každej ženy.

Hormóny v tele majú zvýšené hodnoty, čo sa prejaví aj na zvýšenej funkcii žliaz a tvorbe akné na pokožke. Akné sa tvorí najmä vtedy, ak máte mastný typ pokožky a nadmerným pôsobením hormónov sa póry na pokožke upchajú.  Pri suchej pokožke takýto problém nevzniká, pretože zvýšené hormóny dodajú suchej pokožke zdravý vzhľad.

Okrem toho, že na tvorbe akné majú svoj podiel hormóny, ďalším problémom je zhromažďovanie vody v tele. Dôsledkom toho je nadmerné potenie a následne vznik kožných ochorení. Používajte kozmetiku, ktorá nedráždi pokožku a ktorá obsahuje prírodné zložky. Pokožka počas tehotenstva je veľmi citlivá. V tehotenstve je miestami aj napnutá, preto môžu vznikať strie alebo pigmentové škvrny.

 

Prevencia akné v tehotenstve

Akné v tehotenstve

Ženy by sa mali v tomto radostnom období ešte viac starať o seba a dávať na seba pozor. Niektoré problémy spôsobené v tehotenstve sú veľmi stresujúce a žena je nervózna. Ale nikdy netreba zúfať. Na všetko sa dá nájsť riešenie. Pri nadmernom potení a mastnej pokožke je vždy dobrá sprcha a jemné mydlo alebo jemný sprchovací gél na prírodnej báze.  Ak sa potrebujete zbaviť akné na tvári, čistite si tvár jemným peelingom alebo využívajte prírodné produkty na akné. Nájdete ich v lekárni alebo prostredníctvom internetu. Keď sa rozhodnete kupovať výrobok na akné cez internet, prečítajte si recenzie. Tie vám určite s výberom pomôžu.  Pri problémoch so vznikom pigmentových škvŕn je najlepšie vyhýbať sa ostrým slnečným lúčom najmä v teplých letných obdobiach, kedy teploty dosahujú maximum. Natiahnutú pokožku môžete uvoľniť prostredníctvom masáže alebo plávaním.

 

Zatočte s tehotenským akné

 

Ak vás teda trápi akné v tehotenstve, nezúfajte. Všetko sa dá riešiť. Veríme, že vám naše rady pomohli. Ak sa rozhodujete medzi produktmi Cougar so slimačím slizom počas tehotenstva, odporučili by sme koncentrované sérum proti akné.