Hĺbkové čistenie pleti

Naša pokožka je vonkajšou vrstvou tela a má za úlohu chrániť nás pred nepriaznivými vplyvmi okolia – napr. pred slnečným žiarením, nečistotami či poranením. Preto by sme jej udržiavaniu mali venovať náležitú pozornosť. Hĺbkové čistenie pleti je vhodným prostriedkom starostlivosti o aknóznu pokožku.

Čistenie pleti každý deň je samozrejmosťou, ale často zabúdame na hĺbkovejší zásah do štruktúr pleti, aby sme ju zachovali sviežu, zdravú a krásnu.

 

Hĺbkové čistenie pleti a akné

 

Pred hĺbkovým čistením pleti je dôležitá jej analýza, aby sme vedeli vybrať správne produkty, spôsob a frekvenciu jej čistenia. Veľmi mastná a veľmi suchá pleť si vyžaduje omnoho viac starostlivosti ako pleť normálna či zmiešaná. Mastná pleť má väčší sklon k vzniku akné a citlivá pleť je náročnejšia na starostlivosť. Používajte produkty určené na váš typ pleti, aby sa dostavili želané výsledky.

 

V prípade mastnej pleti je najúčinnejší občasný peeling (1-2 krát do týždňa) a produkty s označením OIL FREE. Pri citlivej pokožke nesiahajte po chemickom zložení, ale dajte prednosť prírodnému. Ideálne sú produkty s obsahom aloe vera alebo uhorky.

hĺbkové čistenie pleti

Skin scrubber je alternatívou klasického ručného hĺbkového čistenia pleti

Hĺbkové čistenie pleti je obzvlášť dôležité pri mastnej pleti so sklonom k vzniku akné. Toto čistenie prenechajte odborníkovi, keďže neodborným ošetrením a použitím nesprávnych ošetrujúcich látok by ste mohli stav svojej pleti zhoršiť. Reguláciu tvorby mazu môžete ovplyvniť vitamínom B a zinkom alebo krémami s obsahom retinoidov. U kozmetičky sa najčastejšie stretnete s laserom, skin scrubberom, chemickým peelingom alebo mikrodermabraziou na vyčistenie mazových žliaz, ktoré sa upchávajú a zapaľujú a spôsobujú vznik akné (odborne komedonov).

 

Na bežnú starostlivosť o pleť s akné vyskúšajte radu od anglickej značky Cougar dostupnú v našom eshope. Okrem krémov získate aj koncentrované sérum a pleťovú masku, ktorá hĺbkovo vyživí pleť.
Jemná a citlivá pleť nepotrebuje časté hĺbkové čistenie. Zvládnete ho aj sami pri správnom výbere produktov. Voľte jemnejší peeling max. 1 krát do týždňa, pleťové vody na citlivú pokožku a pleťové krémy s obsahom upokojujúcich látok. Veľmi obľúbené sú momentálne elektrické čistiace kefy, na ktoré nanesiete prípravok a krúživými pohybmi hĺbkovo vyčistíte pleť.
Po hĺbkovom čistením je nová pokožka jemnejšia, pôsobí mladšie, zdravšie a rozžiarenejšie.