Akné vás prezradí

Akné vás prezradí

 

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, prečo máte vyrážky priamo na danej časti pokožky? Ak nie, tak sa pozrieme na to, čo je potrebné zmeniť na vašom životnom štýle, aby akné čo najskôr zmizlo. Akné tiež môže odhaliť aj iné ochorenia.
Ak sa vyrážky objavujú práve na čele a v jeho oblasti, je to pre vás výstražné znamenie, že by ste mali skontrolovať životosprávu. Mastné, ťažké jedlá a množstvo nezdravých tukov spôsobuje akné práve v oblasti čela. Nedostatočný pitný režim môže viesť k akné, lebo z tela sa nemajú ako odplaviť škodlivé látky.
V oblasti brady sa akné vyskytuje najčastejšie kvôli stresu, duševnej nerovnováhe a taktiež aj keď sú problémy vo vzťahoch či už doma alebo s partnerom. Dôležité je taktiež mať dostatok spánku.

 

Akné vás prezradí

Akné na nose prezrádza, že ste v strese a mali by ste začať viac relaxovať.

Akné na nose je varovným signálom, aby sme sa vyhýbali nervozite a stresu. Relaxovať potrebuje každý z nás. Nájdite si minimálne jednu hodinu do dňa, kde nebudete myslieť na každodenné problémy.

 

Ak máte problém s akné priamo v lícnej časti, prezradí to viac než si myslíte. Môže ísť priamo o dýchacie problémy, ktoré spôsobujú akné práve v tejto časti.
Ak nájdete hnisavé vyrážky medzi obočím mali by ste obmedziť príjem alkoholu, soli a taktiež mliečnych výrobkov. Dávajte pozor aj na tučné, mastné jedlá. Niektoré jedlá obsahujú alergény, ktoré môžu vášmu organizmu vadiť a lepšie je sa im vyhnúť.
Pri nedostatku vitamínov a minerálov v tele sa môže toto kožné ochorenie objaviť na vašom krku. Ak ste pracovne vyťažený, neprospieva to organizmu ani pleti.

 

Veľa ľudí rieši túto dilemu práve v oblasti chrbta. Dôležité je nezanedbať starostlivosť a nebrať to na ľahkú váhu. Príčiny vzniku v tejto oblasti môžu byť rôzne, ale často sa to odvíja aj od jedálnička a nesprávnej životosprávy. U žien to býva aj reakcia na hormonálnu nerovnováhu. Pri hygiene sa vyhnite chemickým produktom a využite prírodné produkty.