Laserová terapia proti akné

Akné pôsobí na ľudí v rôznej forme na rozličných miestach pokožky. Najhoršie je, ak po akné zostanú viditeľné jazvy. Nájdeme množstvo spôsobov ako liečiť toto kožné ochorenie. Niektoré liečby sú klasické, pochádzajú z prírodného alebo domáceho prostredia a iné sú zase založené na najnovších výskumných metódach.  Moderné spôsoby liečby sú využívané len v krátkej dobe, ale ich účinnosť je preukázaná a je veľmi efektívna. Patrí tu aj laserová terapia, ktorá slúži na odstránenie akné. Využíva sa na liečbu akné a taktiež je účinná pri odstránení jaziev vznikajúcich po ňom.

 

laserová terapia proti akné

Ako takáto terapia funguje? Záleží to od formy akné, či je ľahké, stredné alebo ťažké. Podľa typu akné sa volí aj liečba. Laserový lúč je nasmerovaný presne tam, kde sú uložené mazové žliazky ovplyvňujúce vznik akné. Laser je zameraný na poškodené tkanivo a zdravá časť pokožky ostáva nedotknutá. Pre takúto formu liečby by ste sa mali rozhodnúť po poradení sa s vaším kožným lekárom. Liečba môže byť účinná len vtedy, ak absolvujete celkovo aspoň 5 ošetrení s odstupom niekoľkých týždňov. Zákrok nie je bolestivý, aj keď môžete pociťovať nepríjemný pocit štipnutia. Laserová terapia je vhodná najmä v jeseni a zime, pretože vtedy je pleť chránená pred ostrými slnečnými lúčmi, ktoré škodia pleti po takomto ošetrení. Po zákroku môže byť pleť mierne podráždená a červená.

 

Výhodou je, že zákrok nie je obmedzený vekom ani rozsahom a zlepšenie spozorujete už po prvom ošetrení. Existujú viaceré typy laseru pri tejto terapii a odborníci vám vedia povedať, ktorá možnosť je pre vás najúčinnejšia. Medzi najznámejšie lasery používané pri liečbe akné patrí erbiový laser, nonablačný laser alebo frakčný laser. Tieto lasery výborne odstraňujú akné, bez ohľadu na druh, avšak fungujú na inom princípe. Typ laserovej terapie vám vyberú na danom mieste, kde túto liečbu absolvujete na základe dostupných možností. Laserovú liečbu vyberajte až vtedy, keď nezaberajú krémy či iné kozmetické prípravky, keďže napríklad taký frakčný laser je pomerne silný zásah do pokožky.