Liečivé zložky slimačieho slizu

Slimák latinsky nazývaný Stylommatophora, často zatracovaný živočích, ktorý predstavoval v minulosti len škodcu, bol úhlavným nepriateľom najmä poľnohospodárov, pretože poškodzoval úrodu. Platí však staré známe – Všetko zlé je na niečo dobré. Tak na čo je dobrý tento malý, svojim vzhľadom nie príliš príťažlivý živočích? No predsa na vašu pokožku! Konkrétne, blahodarný vplyv na pleť má najmä jeho sliz. V ďalších riadkoch vám priblížime jeho zázračné účinky.

Slimačí sliz je rôsolovitá hmota produkovaná slimákom, ktorá mu slúži na uľahčenie jeho pohybu a rýchlu regeneráciu jeho pokožky, práve toto bol dôvod, prečo sa odborníci začali zaoberať zložkami, ktoré tento sliz obsahuje a zistilo sa, že má vysoký obsah kvalitných látok, ktoré napomáhajú takmer pri všetkých problémoch s pleťou – akné, vrásky, citlivá pleť, suchá pleť, unavená pleť, jazvy po akné alebo po popáleninách a celý rad ďalších problémov s pleťou vám môže pomôcť vyriešiť práve tento vzácny produkt od slimákov.

 

Niektoré liečivé zložky slimačieho slizu:

 

Kolagén a elastín – vďaka týmto dvom látkam bude vaša pleť pevná, pružná a hladká. Tieto dve látky zabezpečujú prenos živín, ktoré sú nevyhnutné pre krásu vašej pokožky.

kolagén na pleť

Kolagén

Alantoín – je základnou zložkou, ktorá napomáha regenerácii ľudskej pokožky a kožného tkaniva, navyše pri citlivej pleti pôsobí upokojujúco.

Kyselina glykónová  – pôsobí ako prírodný píling, ktorý odstraňuje odumreté časti pokožky a tak napomáha tvorbe nových kožných buniek

Vitamíny A, C, E – majú antioxidačný účinok, sú nevyhnutné pri správnej výžive pokožky

Prírodné antibiotiká – na rozdiel od chemicky vytvorených antibiotík sa nemusíte obávať vedľajších účinkov a sú rozhodne jemnejšie a bezpečnejšie. Napomáhajú najmä pri akné, kedy zbavujú pokožku nepriaznivých baktérií, ktoré spôsobujú zápal kožného mazu.

 

Pre nežnejšie pohlavie má slimačí sliz aj jednu bonusovú výhodu – priaznivo pôsobí pri starostlivosti o prsia, pokožku zásobuje kolagénom a zabezpečuje tak jej pevnosť a pružnosť.

 

Účinky slimačieho slizu

  • Spomaľuje starnutie pokožky
  • Zabezpečuje regeneráciu pokožky najmä pri problémoch s jazvami
  • Má antiseptické a antibakteriálne účinky
  • Bojuje proti striám a celulitíde
  • Spevňuje pleť na tvári, napomáha udržiavať pekné kontúry tváre
  • Odstraňuje opuchy
  • Odstraňuje pigmentové škvrny
  • Má hojivý účinok pri ranách a poškodeniach pokožky
  • Regeneruje poškodené nechty a vlasy
  • Je vhodný ako denná aj nočná starostlivosť o pleť, nie je problém ho použiť pod make-up