Kvasnice a ich účinok na pleť

Aj vám sa ráno stane, že keď sa pozriete do zrkadla, tak na tvári vidíte nepríjemné vyrážky? Nie ste sama, ktorú tieto problémy trápia. Nemusíte však márniť čas počítaním týchto zlých spoločníkov a radšej zakročiť. Využite pozitívnu účinok kvasníc.

Kvasnice sa často využívajú pri pečení alebo ich nájdeme v droždiach. Nemajú prenikavú vôňu a ani chuťou neexcelujú. Kvasnice sú však zdravé, lebo obsahujú minerály, bielkoviny, vitamín D a vitamín B. Známa je nátierka z droždia alebo polievka. Kvasnice nemusia byť len doplnkom stravy, ale taktiež sú účinné pri liečbe akné. V lekárni sa vyskytujú vo forme prášku alebo tabliet.

Pôsobenie kvasníc na pleť vyžaduje určitý čas, aby sme videli zmenu. Proces trvá dlhšie, pretože kvasnice pôsobia na celé telo a to môže trvať až 2 či 3 mesiace. Správne stravovacie návyky a dostatok spánku vám výrazne napomôžu odstrániť tento každodenný problém.

Ako teda využiť kvasnice k zlepšeniu pleti? Vymiešajte ich s malým množstvom mlieka alebo lyžičkou medu a naneste na vaše vyrážky. Potom pomocou vody si pokožku opláchnite. Taktiež je možné použiť polovicu droždia s lyžičkou medu a dvoma lyžicami bieleho jogurtu. Pleť bude pôsobiť uvoľnene a zdravšie.kvasnice na pleť

Pre žiarivú pleť použite kocku kvasníc, kvapky citrónovej šťavy, lyžičku medu a bielok z vajíčka. Všetko zmiešajte a nanášajte na opláchnutú pleť. Túto pleťovú masku nechajte pôsobiť minimálne 10 až 15 minút a potom umyte vlažnou vodou.

Okrem toho že sú kvasnice nápomocné pre pleť, upravujú aj trávenie, regenerujú telo a pôsobia pri nespavosti a nervozite. Pleť je preto s ich pomocou žiarivejšia a zdravšia, lebo majú protizápalové účinky, pôsobia ako hojivo a celkovo pôsobia na človeka ozdravujúco. Aby droždie pôsobilo na zdravie organizmu, je najlepšie ho kombinovať s mliekom alebo teplou vodou. Soľ kvasinky zabíja.

Skúste použiť pri boji s akné aj kvasnice. Nemáte čo stratiť. Svojej pokožke tým môžete len pomôcť. V kombinácii so slimačím slizom to je výborné riešenie pre boj s akné.