Čo zhoršuje akné

Ak neustále bojujete s akné a nedarí sa vám ho dostatočne liečiť, možno niečo robíte zle. Existuje množstvo mýtov a nesprávnych presvedčení, ktoré spomaľujú liečbu aj tvorbu akné. Chcete sa dozvedieť čo zhoršuje akné a ako tvorbe nepríjemných vyrážok predchádzať? Čítajte ďalej a dozviete sa o tejto problematike viac.

 

Makeup vhodný na aknóznu pleť

 

Makeup proti akné

Prírodný minerálny makeup proti akné zakúpite v e-shope Cougar.sk

Make-up sa rozoberá asi najčastejšie. Aký make-up použiť, aby akné nezhoršil? V podstate väčšina týchto produktov výraznejšie neovplyvňuje pleť, ale to záleží priamo od zloženia. Čím je make-up mastnejší a obsahuje chemické zlúčeniny, tým viac dráždi pokožku. Výborné prírodné minerálne makeupy najvyššej kvality vhodné na aknóznu pleť nájdete aj v našom e-shope Cougar.sk. Aj nekvalitný makeup môže byť tým, čo zhoršuje akné a preto si radšej priplaťte za kvalitu ako keby ste sa mali neustále znervózňovať novými a novými vyrážkami a zápalmi na pokožke.

Práca pri ktorej sa nevyhneme potu tiež pôsobí aj na našu pleť. Pot blokuje póry najmä vtedy, ak cez deň sme v prostredí, kde je horúco. Práca kuchárov je náročná na teplotu v kuchyni a takáto práca môže spôsobiť vznik akné. Taktiež tesné oblečenie pod ktorým sa v zvýšenej miere potíme, môže viesť ku kožným problémom.

Ako aj niektoré bežné alergény dokážu ľuďom znepríjemniť život, rovnako to funguje aj pri akné. Niektoré látky v liekoch môžu akné zhoršiť, preto ak to zistíte, najlepšou možnosťou je sa poradiť s lekárom.

Nevyvážená strava, veľa mastných jedál, cukru alebo mliečnych výrobkov môže zhoršiť problémy s pokožkou. Je však zistené, že na každého je pôsobenie potravín iné. Taktiež liečba akné si vyžaduje pozornosť. Neexistuje neúčinná liečba, ale je len nesprávne použitá.

Vo viacerých publikáciách sa píše, že nie je prospešné vytláčať vyrážky ručne priamo nechtami. Mohlo by to spôsobiť ďalší zápal alebo zjazvenie. Taktiež by sme sa mali vyhýbať prehnanému umývaniu tváre. Stačí si tvár umyť dvakrát denne. Tvár môžeme opláchnuť čistou vodou prípadne jemným mydlom alebo nejakým prírodným prostriedkom, ktorý obsahuje výživné látky.

Ľudia sa snažia akné vyliečiť rýchlo a z toho potom vznikne opak. Zhorší sa to ich nedostatočným záujmom o liečbu. Najlepšie, čo môžete urobiť, je zájsť za odborníkom alebo prečítať si rady ľudí, ktorý využili rôznorodé účinné spôsoby liečby a pomoc rôznych prírodných prípravkov.