Antibiotiká a akné

Ľudia, ktorí trpia kožnými ochoreniami, chodia najčastejšie po rady k odborníkom. Akné v miernejšej forme nespôsobuje toľko problémov ako ťažšia forma akné. Pri ľahšej forme akné pomáha aj jednoduchá domáca medicína a výživové doplnky. Taktiež pomáhajú aj rôzne pleťové masky a každodenná starostlivosť o pleť. Pri najťažších formách akné to už nie je také jednoduché. A čo antibiotiká a akné? Kedy po nich siahnuť?

Odborní lekári a dermatológovia sa stretávajú s rôznymi prípadmi akné a taktiež aj s rôznymi typmi pokožky u ľudí. Najjednoduchšie vyliečime akné vo forme bielych či čiernych bodiek, ktoré sa objavia na pokožke. Horšie je to už pri podráždenej pokožke a hnisajúcich vyrážkach. Neraz sa stane, že klasické spôsoby liečby nefungujú a na rad nastupujú antibiotiká.

 

Antibiotikami proti akné

 

Antibiotiká priamo vplývajú na zápal, čím ho znižujú a čistia upchaté póry. Zmierňujú podráždenú a začervenanú pokožku. Pri

Antibiotiká a akné

Liečba akné pomocou antibiotík

kúpe antibiotík predpísaných odborným lekárom je dôležité prečítať si príbalový leták. Pozrite si aj v akom čase sa majú tabletky brať. Či sa predpísané lieky na akné berú pred jedlom, medzi alebo po jedle je uvedené pri každých liekoch a aj lekárnici vám poradia. Ak ste tehotná alebo beriete antikoncepciu je vhodné sa poradiť o tom s vašim gynekológom. On môže predpísať hormonálnu liečbu, ktorá zmierni akné.

Deti by sa mali vyhýbať antibiotikám pri liečení akné a hľadať alternatívne spôsoby liečby. Pri braní takýchto antibiotík môžu nastať aj vedľajšie účinky, ktoré sú tiež vymenované na príbalovom letáku v krabičke. Ak sa prejavia známky niektorého vedľajšieho účinku, je potrebné čím skôr to konzultovať so svojim lekárom. Ten bude vedieť najlepšie ako ďalej postupovať a predpíše iné lieky alebo nasadí inú formu liečby. Lieky je vhodné zapiť pohárom vody. Nezapíjajte antibiotiká mliekom, pretože mlieko ovplyvňuje pôsobenie a dajte si pozor aj na niektoré druhy jedál najmä v čase, kedy lieky beriete.

 

Antibiotiká a akné – kedy po nich siahnuť

 

Ak vám teda žiadna liečba akné nezaberá a akné je naozaj rozšírené a veľmi vás dlhodobo trápi, antibiotiká sú v takomto prípade nevyhnutnosťou. Navštívte preto vášho kožného lekára čo najskôr, aby ste vybrali vhodný spôsob liečby. Ak ste ešte nevyskúšali liečbu kozmetikou so slimačím slizom, je najvyšší čas urobiť tento správny krok a vyskúšať to, čo pomohlo už veľa našim spokojným zákazníkom. Nezabúdajte, že antibiotiká a akné netreba spájať hneď po vyskúšaní prvého kozmetického prípravku. Antibiotiká by ste mali vyberať až ako úplne poslednú možnosť keď vám naozaj nič iné v boji s akné nepomohlo. Antibiotiká a akné sa samozrejme nemajú radi. Ale antibiotiká nemá rád ani váš organizmus a vaše telo. Slimačí sliz je prírodnou alternatívou antibiotík. Ak teda bojujete s nepríjemnými vyrážkami, určite by ste mali siahnuť po našej kozmetike. Už po prvých dňoch používania sa presvedčíte, že účinky slimačieho slizu sú výrazné a pri dlhodobom používaní vám pomôže zbaviť sa akné navždy.