Svetelná terapia proti akné

Svetelná terapia je málo známa, ale využívajú ju dermatológovia aj skrášľovacie salóny. Mnohí ľudia o tejto terapii ani nevedia, niektorí zas neveria účinku. Je však účinná a rovnako ako odborníci, tak aj pacienti ocenili výsledky v oblasti zlepšenia starostlivosti o pleť. Nielenže je pleť starostlivo ošetrená, ale zároveň odstraňuje akné. Svetelná terapia je v podstate to isté ako pôsobenie biolampy. Fungujú na rovnakom princípe.

 

svetelná terapia

 

Svetlom proti akné

 

Túto terapiu objavili už pred 100 rokmi v Dánsku a zožala úspech. Prvé výsledky boli dosiahnuté pri liečbe kožného ochorenia vtedy trpiacich ľudí. Predtým ľudia v starovekom Egypte využívali priame slnečné lúče na liečbu zdravotných problémov. Dokonca rímski lekári to využívali ako všeobecnú metódu liečby. Po vyvinutí prvého prístroja liečba výrazne pokročila a dnes sa odborne využívajú ako jednu z možností liečby pleti, pokožky a aj akné.

Je potrebné, aby sa určilo správne množstvo aj správna vlnová dĺžka. Existujú viaceré typy svetelnej terapie pre krajšiu pokožku a fungujú na základe rôznych farieb svetla. Každá farba má svoj vlastný význam. Červená farba pomáha pri regenerácii pleti, modré svetlo má čistiace účinky a zabraňuje množeniu baktérii a je vhodné pri liečbe akné. Zelená je zas vhodná pri redukcii rôznych kožných škvŕn a vrások, pričom žltá farba má skôr vyhladzujúce účinky a podporuje kolobeh krvi.

Ak by ste sa pre túto terapiu rozhodli, absolvujte ju aspoň raz do roka. Pre lepší efekt je vhodné túto terapiu uskutočniť aspoň raz za dva mesiace. Ľudia, ktorý trpia epilepsiou alebo majú klaustrofóbiu by mali uvažovať, či je to u nich vhodné. Svetlo pri terapii bliká a môžete sa cítiť stiesnene. Celkovo ošetrenie trvá približne dvadsať minút a je vhodné pre každého, bez rozdielu na vek. Vaše akné môže zmiznúť po niekoľkých aplikáciách a zároveň omladí i regeneruje pleť.

 

Ak sa zaujímate o ošetrenia pokožky pomocou prístrojov, odporúčame vám mikroprúdovú žehličku značky Cougar. Dokáže nielen vyhladiť vrásky a prečistiť pleť, ale aj zbaviť ju akné a zápalov.