Jazvy po akné

Akné – nepríjemné uhry, ktoré uberajú na kráse každého človeka. Už jeho samotný výskyt je pre človeka veľmi nepríjemný, a keď sa ho človek po dlhom boji konečne zbaví, vznikne ďalší problém – jazvy po akné. Môžu byť dôsledkom neodborných zásahov do pleti (neodborné vytláčanie a čistenie pleti), ale v prípade ťažších foriem akné sú jazvičky spôsobené už samotným zápalom kože. Existuje mnoho foriem na ich liečbu a odstránenie v nasledujúcich riadkoch vám priblížime niekoľko z nich.

 

Ako sa zbaviť jaziev po akné

 

  1. Cukrovo – citrónový píling

Možno to znie zvláštne, ale častokrát práve v kuchyni môžeme nájsť množstvo pomocníkov pri našom skrášľovaní. Táto procedúra je jednoduchá, postačuje vám k nej šťava z polovice citróna a kávová lyžička cukru. Po tom ako večer pleť očistíte čistiacou vodou Cougar so slimačím slizom a odstránite make-up je potrebné tvár opláchnuť teplou vodou aby sa póry na tvári dostatočne otvorili a umožnili prenikanie liečivých látok. Na kozmetický tampón, ktorý namočíme do citrónovej šťavy nasypeme pripravený cukor a krúživými a jemnými pohybmi masírujeme postihnuté miesta. Po masáži tvár opláchneme a použijeme nočný krém Cougar so slimačím slizom proti akné. Skúste zabojovať citrónom proti akné. Stojí to aspoň za vyskúšanie.

 

  1. Prírodné oleje

    Jazvy po akné

    Ľubovníkový olej na jazvy po akné

Ďalší spôsob, pri ktorom nám taktiež môžu pomôcť suroviny, ktoré máme bežne v domácnosti je masáž 100% prírodným olejom. Najlepšou voľbou v tomto prípade je šípkový olej, nápomocné však môžu byť aj ricínový, skorocelový alebo ľubovníkový olej. Postihnuté miesta je potrebné krúživými pohybmi masírovať 5-10 minút denne. Nevyhnutná je pravidelnosť takejto masáže a treba sa taktiež obrniť trpezlivosťou, pretože výsledky sa dostavia až po čase.

 

  1. Odborná liečba
  • Chemický píling – v tomto prípade sa na liečbu používajú ovocné kyseliny, ktoré sa nanášajú na pleť a stimulujú tvorbu kolagénu.
  • Diamantová dermabrázia
  • Laserová liečba akné
  • Liečba intenzívnym pulzným svetlom
  • Frakčný CO2 (resurfacing) – oparovanie hornej vrstvy pokožky

 

Každý z týchto odborných zákrokov je potrebné realizovať pod dohľadom dermatológa. Rovnako ako pri prírodných spôsoboch liečby je aj v týchto prípadoch nevyhnutná pravidelnosť liečby, výsledky sa tak isto dostavia až po viacerých opakovaniach. Po zákroku môžu byť ošetrené miesta začervenané a pokožka sa môže šúpať, tento stav však po krátkom čase zmizne a vaša pokožka bude hladšia a pružnejšia.