Urinoterapia

Pre niektorých je táto terapia zvláštna, pre iných nechutná. Urinoterapia je liečba močom. Ľudia, ktorí túto procedúru vyskúšali, veľmi pochvaľujú viditeľné účinky tejto liečby. Či už ide o vonkajšie alebo vnútorné problémy, táto liečba si poradí so všetkým. Je to síce nechutné, ale skúste čítať ďalej a možno to nakoniec vyskúšate aj sami.

 

Urinoterapia alebo liečba močom

 

Túto formu liečby poznali už pred tisíckami rokov. Využívali ju predovšetkým na liečenie tráviacich a črevných problémov.  Osvedčila sa aj pri liečbe kožných ochorení. Jej účinky si pochvaľujú najmä tí, ktorí trpia rôznymi zápalmi kože, ekzémami alebo dokonca akné. O účinkoch vedeli aj v starovekej Indii, kde urinoterapiu využívali na omladzovanie. Dnes je táto liečba využívaná aj za hranicami a taktiež ju skúšali aj známe osobnosti.

 

Dá sa močom liečiť akné?

 

Prečo je liečba močom taká účinná? Urina, teda moč, obsahuje potrebné látky, vďaka ktorým účinne pôsobí na zápaly a baktérie. Ak sa pre túto metódu rozhodnete, tak si o tom preštudujte zopár materiálov. Najlepšie je, ak budete túto liečbu kombinovať s inou. Urinoterapia je účinná iba vtedy, ak ste zástancom zdravej stravy a zdravého životného štýlu. Vtedy moč obsahuje potrebné látky, ktoré majú hojivé účinky. Pri všetkých typoch liečby je dôležitá dôslednosť, preto aj pri tejto liečbe je dôležité, aby sa vykonávala pravidelne.

Vyskúšanie tejto liečby si ľudia pochvaľujú. Rýchlejšie sa zbavili vyrážok a znížilo sa aj začervenanie. Viditeľné výsledky sa dostavili už po niekoľkých dňoch. Najčastejšie sa využívajú obklady alebo vatový tampón obsahujúci urinu. Aplikujete ju priamo na postihnuté miesta.

Túto liečbu skúšajú hlavne tí, kde klasická medicína zlyhala. Názory o tejto procedúre sa líšia. Moč je pre mnohých z nás len škodlivým odpadom, ktorý človek vylučuje. Opak je však pravdou. V moči sú obsiahnuté látky, ktoré nám veľmi pomôžu a to nielen pri kožných ochoreniach, ale aj posilnia imunitu. Obsahuje protilátky potrebné pre zdravé fungovanie organizmu, ale málokto o tom vie.

 

 

urinoterapia